SMOKI - galeria rysunków i opisów  zobacz opis świata »

Dopis 8:Większość smoków obdarzona jest...

« poprzedni dopis
 

Trolli 45

Od: 22.10.2006,aktywny: dawno temu

Tekstów: 8,

Dopisów: 241,


Większość smoków obdarzona jest umiejętnością latania. Szczególnie gady europejskie potrafiły wznosić się w przestworza dzięki dużym, błoniastym skrzydłom o budowie zbliżonej do skrzydeł nietoperzach. Lungi nie latały, jednak z powodu zwinnych ruchów ich wężowych ciał mylnie wierzono, że ten gatunek może wznieść się w przestworza.

Lungi dzieli się na trzy podgatunki: lung japoński (ma cztery palce), indonezyjski (ma trzy palce)oraz lung chiński, zwany też cesarskim (ma pięć palców. Dorosły osobnik osiąga ok.40 stóp długości (tj. 12m ), 12 - 15 stóp wysokości (czyli 4,5 m). Łuski lungów są przeważnie w kolorze niebieskim, czarnym, białym, czerwonym lub żółtym.

Chińczycy urządzali ku czci swych opiekunów różne święta, między innymi wyścigi smoczych łodzi . Wykonuje się też barwne tańce.***

Inne odmiany lunga składają swoje jaja w płynącej wody. Co dzieje się dalej, nie wiadomo. Możliwe, że jajo twardnieje między kamieniami lub szuwarami, a nowo wykluty smok trafia natychmiast do wody, gdzie posila się rybami i ptakami. 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 0

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.