Tajna lista  zobacz opis świata »

Dopis 38: Wiktoria jeszcze raz...

« poprzedni dopis
 

gebilis 64

Od: 25.08.2007,aktywny: dawno temu

Tekstów: 7,

Dopisów: 276,


***

Wiktoria jeszcze raz rzuciła spojrzenie na pokój. OK., wszystko gra. Już niedługo zjawią się goście i można zaczynać imprezę. Zatrzymała się na moment. „Ale czy on przyjdzie?” – pomyślała z niepokojem. Starała się jak mogła, by zwabić Karola na imprezę. Karolina to wręcz na niej wymogła. Chyba przyjdzie. Przecież pytał o której…O dzwonek, już są.

-Otwieram – krzyknęła pędząc do drzwi. Weszli roześmiani, rozgadani. Jednak Karola wśród nich nie było. Karolina spojrzała na Wiktorię pytająco.

-Powiedział, że przyjdzie… - Wiktoria szepnęła jej do ucha i zajęła się przybyłymi. – Wchodźcie, Bartek nastaw muzę, tam masz płyty – machnęła ręką pokazując rozsypane na stoliku płyty CD. – A wy, co chcecie? Herbata, cola...?

W tej samej chwili znów zabrzmiał gong dzwonka. Tym razem Karolina podeszła do drzwi. Już po chwili zabrzmiał stamtąd jej wesoły głos: - Wreszcie!

Po chwili w progu pokoju stanął Karol, jak zwykle ubrany na czarno, z marsem na czole i surowym spojrzeniem swych szarych oczu. Jednak taka postawa zupełnie nie przeszkadzała Karolinie. Ta chwyciła go za ramię i pociągnęła na środek pokoju.

- Fajnie że przyszedłeś. - Przechyliła wdzięcznie głowę, uśmiechając się do chłopaka. Coś na kształt uśmiechu pojawiło się na jego wargach, jednak natychmiast znikło, gdy spojrzał przypadkiem na rozdającą napoje Wiktorię. Wpatrywał się w nią osłupiały. Dziewczyna ubrana była w cienką, błękitną tunikę z jedwabiu, na dole fantazyjnie ściętą na skos. Do tego długie, jasne jeansy, buty: kozaczki długie, do kolan – czarne. I przy pasku dyndała swobodnie przypięta królicza łapka. Karol wpatrywał się oniemiały w Wiki. Wyglądała dokładnie jak w jego śnie. To niemożliwe… Przetarł czoło. Ma jakieś omany?

Karolina spojrzała spod oka na Karola:

- Zatańczysz?

- Moment... – odsunął Karolinę i podszedł do Wiki.

- Ładnie dziś wyglądasz. Nowe? – ujął dwoma palcami jedwab.

 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 1

* pytał[,] o której...[ ]

* krzyknęła[,] pędząc

* przyjdzie...[ ]-

* ręką[,]

* \"Już po chwili\", \"Po chwili\" - powtórzenia

* Fajnie[,] że


Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.