Nowe zasady PISZMY.PL  zobacz opis świata »

Dopis 3:Wobec powyższych zasad , które się tutaj...

« poprzedni dopis
 
Wobec powyższych zasad, które się tutaj pojawiają jako propozycje do wprowadzenia, postanowiłam po dłuższej nieobecności pojawić się i ustosunkować.

Jako, że pozostawiłam na tym portalu całą masę własnej pracy, uważam, że mam do tego pełne prawo. Mam też prawo, jak każdy użytkownik portalu były czy obecny, absolutnie nie zgodzić się na przymusową "sprzedaż" moich opowiadań.

Słyszałeś może, drogi Uranie, że sprzedaż bez zgody właściciela, to nie żadna sprzedaż, ale zwyczajna kradzież? Właścicielami opowiadań są ci, którzy je zakładali, a dopisów do nich, ich autorzy. Serwis nie jest właścicielem całej swojej zawartości. Ta zawartość jest pracą twórczą poszczególnych użytkowników i nikt nie ma prawa podawać się za autora czegoś, czego nie napisał, ani zmieniać cudzego tekstu i uznać za własny. Takie postępowanie jest jawnym łamaniem praw autorskich. Z tego, co mi wiadomo, w regulaminie serwisu nigdy nie widniał punkt mówiący o automatycznym zbywaniu praw autorskich na rzecz serwisu. Nikt z użytkowników nie godził się na oddawanie swoich praw autorskich serwisowi w zamian za możliwość korzystania z niego. Gdyby taki punkt istniał, możliwe byłoby legalne przeprowadzanie takich machinacji.

Jeśli chcesz ustanowić przymus regularnego korzystania z serwisu - proszę bardzo, twoje prawo, a mnie nic do tego. Jednak nie godzę się (podejrzewam, że niebawem się okaże, że nie ja jedna)na przywłaszczanie moich opowiadań. Jeśli 20 dni nieobecności skutkuje usunięciem konta, będę konsekwentnie żądała zostawienia w takim wypadku w spokoju moich opowiadań, dokładnie tak jak są, podpisanych moim pseudonimem, lub też całkowite ich usunięcie z serwisu. W przypadku przywłaszczenia ich przez serwis i oddania w użytkowanie komuś innemu będę dochodziła swoich praw na drodze prawnej. Mam wrażenie, że znajdzie się więcej osób, które nie wyrażą zgody na takie poczynania.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 2

Popieram Lorelay w 100%. Jestem codziennie na portalu, ale moje opowiadania są zapomniane. nie chciałabym, żeby ktoś inny je przejął. To byłoby łamaniem moich praw, jako pomyslodawczyni.


Z jednej strony to dobrze, że userowie którzy nie są aktywni, będą usuwani. Przecież wielu jest takich ludzi, którzy się rejestrują, a potem wcale już nie zaglądają.


Co prawda ja też jestem prawie codziennie, jednak mogą zaistnieć takie przypadki, kiedy ktoś nie może pojawić się na dłuższy okres czasu (przypadki losowe).


Tak więc nie wiem, czy to dobry pomysł.


 


Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.