Ciemność nad Amarathem  zobacz opis świata »

Dopis 5: Wolność?! Ha ha ha! – Wygnaniec...

« poprzedni dopis
 

Dark 1

Od: 24.12.2006,aktywny: dawno temu

Tekstów: 0,

Dopisów: 6,


- Wolność?! Ha ha ha! – Wygnaniec roześmiał się głośno. – Nic nie rozumiesz starcze! – krzyknął przestając się śmiać - Mojej wolności nic nie ogranicza! Nic, głupcze. A już na pewno nie banda takich kmiotków jak wy.

- Zważaj na słowa chłopcze. – Simon groźnie wyciągnął rękę. – Mogę pokazać ci, że stary mag ma jeszcze trochę mocy.

- Uuuuu umieram ze strachu. – Wygnaniec zasłonił twarz dłońmi w udawanym przerażeniu i roześmiał się ponownie. Nagle wyprostował się i zrobił coś, czego Simon już nie zauważył. Jakaś niewidzialna siła uniosła starego maga w górę i cisnęła o ścianę. Uderzenie pozbawiło go tchu i przez chwilę Simon walczył o łyk powietrza.

- Jak widzisz „mistrzu” nie macie mi nic do zaoferowania.

- Byłeś jednym z nas... – Simon z trudem podniósł się z podłogi.

- A wy mnie wygnaliście, jak psa!

- Złamałeś prawo...

- Chciałem się rozwijać, a te wasze stare prawa są...są...przestarzałe! – Wygnaniec usiadł ciężko za stołem, na którym piętrzyły się księgi. – Idź już lepiej...

- Bez ciebie nie damy rady... Nikt z nas nie zna drogi przez Wielką Puszczę. Nawet... twoja siostra. – Simon uważnie obserwował reakcję Wygnańca na ostatnie słowa.

- Wyjdź... – Wygnaniec powiedział to, nie patrząc na starego czarodzieja. Simon poczuł, że przegrał. Będą musieli sami sobie poradzić. Wygnaniec czuł się zbyt skrzywdzony przez mieszkańców Pirits, by teraz im pomóc. Starzec spuścił głowę, wychodząc. Był już na schodach, gdy usłyszał jak Wygnaniec staje w drzwiach tuż za nim.

- Ardon ma syna, chcę dostać tego dzieciaka w zamian za uratowanie waszych tyłków. – Po tych słowach drzwi od komnaty zatrzasnęły się z hukiem. 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 1

* coś[,] czego

* podłogi[.]

* rady...[ ]

* [N]ikt z

* Nawet[ ]twoja

* to[,] nie patrząc

* Pirits[,] by

* głowę[,]

* schodach[,] gdy

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.