Jak roślina   zobacz opis świata »

Dopis 2: Wpadnie tu dzisiaj informuje mnie...

« poprzedni dopis
 

Cassie 64

Od: 11.01.2007,aktywny: dawno temu

Tekstów: 3,

Dopisów: 181,


- Wpadnie tu dzisiaj - informuje mnie Rosie z uśmiechem. Jeszcze czego? Chce przywołać moje wspomnienia? Nasze wspomnienia. Dlaczego wtedy nie chciał mnie znać? Bardzo go wtedy potrzebowałam... A on? On... Jakbym mogła, to bym mu powiedziała... Ale niestety nie mogę mówić. Czuję się jakbym była za szybą... Chcę coś powiedzieć, ale wiem, że nikt mnie nie usłyszy. Czuję się, jak ptak bez skrzydeł, taka sama, jak wszyscy, a jednak inna. Kaleka dziewczyna bez przyszłości. Dlaczego właśnie na mnie trafiło? Dlaczego?

- No, to na razie. Za chwilę powinien tu być Martin. - Z zamyślenia wyrwał mnie głos przyjaciółki. Spojrzałam na nią błagalnie. 'Odwołaj jego przyjście, proszę...' próbuję przekazać jej telepatycznie. Nie poskutkowało. Rosie wyszła, a ja zostałam sama. Sama z moimi myślami.

***Martin przyszedł do mnie chwilkę po wyjściu Rosie. Podobno minęli się w drzwiach. Podobno, bo mój chło... O czym ja myślę? Przecież on już nie jest moim chłopakiem. Niestety. Wolał zdrową dziewczynę. Tymczasem Martin milczy, spoglądając na mnie speszonym wzrokiem. Niech w końcu się odezwie. Nie zniosę dłużej tej potępiającej ciszy. W końcu Martin, czyżby nadal umiał czytać w moich myślach, jak wtedy gdy chodziliśmy ze sobą, powiedział:

- Jesteś... piękna jak kwiat.

Piękna? Jak kwiat? No tak, w końcu kwiat jest rośliną. Piękny, ale bezbronny... Nieruchomy i cichy, jak ja... 'Martinie, powiedziałeś zaskakującą rzecz. Jestem jak roślina... i nic nie mogę zrobić. Już zawsze będę sama... Nikt mnie nie pokocha i ja nikogo nie pokocham, bo kocham tylko ciebie' chcę powiedzieć, ale słowa do niego nie dotrą... Nigdy. Martin spogląda na mnie smutno. Ma piękne oczy. Taki same jak zawsze. Koloru ciemnej czekolady... Oboje uwielbialiśmy czekoladę. Oboje uwielbialiśmy siebie...
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 1

* le wiem, [ż]e nikt

* czuję się[,] jak ptak

* taka sama[,] jak wszyscy

* Martin[,] - [Z] zamyślenia

* i cichy[,] jak ja


Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.