Ukocenie   zobacz opis świata »

Dopis 8:Wszyscy wiedzą , że koty...

« poprzedni dopis
 

Pudelko 438

Od: 12.01.2008,aktywny: dawno temu

Tekstów: 32,

Dopisów: 1265,


Wszyscy wiedzą, że koty lubią chadzać własnymi ścieżkami. Wiedziałam też o tym ja, kiedy otwierałam drzwi szeroko uśmiechniętej mamusi. Kobieta ubrała się w żółtą suknię i ozdobny kapelusz z owocami. Byłam wypoczęta i rześka, bo Fryderyk dorwał się do zdjęć mojego byłego i je potargał. Zostawiłam tylko jedno, gdzie mój eks jest na łódce i się uśmiecha wesoło. Będę nim straszyć Fryderyka - "Zobacz, jakiego mógłbyś mieć właściciela". Kotek chyba będzie grzeczniejszy? Wracając do mamusi - rzuciła mi się na szyję, ściągnęła kapelusz i wręczyła torby z zakupami. Poszłyśmy do kuchni. Kątem oka zobaczyłam, że mój ukochany, futrzasty samiec przemyka do przedpokoju. Mama kichnęła.

- Na zdrowie! Kawy? - zapytałam sadowiąc matkę tyłem do przedpokoju.

- Proszę, poznałam świetnego faceta... Karola! - i zaczęła się cała litania o Karolu, o tym, że jest starszy, ale cudowny, że ma emeryturę, że...

- Ile on ma lat mamo? Ty chcesz mnie swatać? - zapytałam wyciągając rodzynki z ciastka.

- Och, ma sześćdziesiąt, ale jak zobaczył twoje zdjęcie to mu ze dwadzieścia lat ubyło! - miałam coś odpowiedzieć, kiedy usłyszałyśmy dziwny hałas w przedpokoju. Zerwałyśmy się.

Fryderyk siedział na kapeluszu mojej mamy. Usiłował łapką złapać sztuczne owoce, który były mocno przyczepione dookoła ronda. Kot się zdenerwował i zaczął mocno drapać ów kapelusz. Nagle spadł i zaczął atakować od nowa.

- Co to tutaj robi?! - zapytała moja mama kichając.

- Mamo poznaj Fryderyka, kota, który... lubi zdrowe jedzenie - uśmiechnęłam się na widok miny matki. Takich rzeczy się nie zapomina. A Fryderyk radośnie turlał się z kapeluszem. Kiedy moja matka wychodziła z zatkanym nosem i łzawiącymi oczyma, zostawiając swój kapelusz w kocich łapach Fryderyk spojrzał uważnie na nią. Wyprężł się i miałknął. "Na następny raz też przynieś kapelusz" - powiedziały jego mądre oczy. Chyba się polubili...
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 1

za zabawne wpisy < całokształtnei w tym opo >, bezbłedne wpasowanie sie w klimat i za to, ze kot jest koci


 


ocena zbiorowa za wszytkie wpisy tutaj


Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.