Przyznaj się wreszcie do miłości!  zobacz opis świata »

Dopis 2: Wszystko wyglądało nie tak jak miało...

« poprzedni dopis
 

Pudelko 438

Od: 12.01.2008,aktywny: dawno temu

Tekstów: 32,

Dopisów: 1265,


***

Wszystko wyglądało nie tak jak miało. Po pierwsze: nowa szkoła miała być na poziomie. Pierwsze, co zobaczyła to graffiti na murach. Po drugie: zaspała.

- Ominęła mnie matematyka - mruczała pod nosem, kiedy ojciec zawoził ją do szkoły. Wybiegła szybko z auta, jak tylko się zatrzymało. Wiedziała gdzie ma lekcję, ponieważ dzień wcześniej wybrała się na luźne zwiedzanie szkoły. Zapukała do drzwi i otworzyła je szybko. Czterdzieści sześć oczu spojrzało na nią w jednym momencie.

- Tak? - Zapytała kobieta, która chyba była nauczycielką.

- Mam na imię Magdalena i jestem nowa - dziewczyna uśmiechnęła się produkując w policzkach dołeczki.

- Słyszałam... Usiądź koło Michała, tylko tam jest wolne miejsce - nauczycielka pokazała wolną ławkę. Magdalena uśmiechnęła się do chłopaka i usiadła prosto. Po chwili nachyliła się do niego i zapytała się, co to za przedmiot. Pokazał jej swoje notatki. Chemia. Magdalena wyciągnęła zeszyt w różno kolorowe glany i przepisała uważnie treść tematu.

- Z kim normalne siedzisz? - zapytała cicho.

- Z kolegą, ale jest chory - odpowiedział chłopak przepisując reakcję z tablicy.

- Widziałaś ją? Już podrywa Michała! – Adelajda z nienawiścią spojrzała na krótko obciętą blondynkę.

- Przecież Michał nie jest twój… - odpowiedziała szeptem przyjaciółka rysując coś na marginesie zeszytu. „ A szkoda” – pomyślała Adelajda. Zacisnęła pięści. Nie wiedziała skąd w niej tyle uczuć. Czuła się jakby latała i spadała jednocześnie. „Przecież jesteśmy tylko przyjaciółmi” – mruknęła i zaczęła bezwiednie pisać imię chłopaka na ławce. Magdalena uśmiechnęła się znów. Michał obiecał, że pokaże jej szkołę.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 3

fajny dopis:)podoba mi się:)

mam prośbę- w opisie napisałam, że kolegą z ławki Michała jest Kamil. Mogłabyś wcisnąć jakiś powód,czemu Michał nie siedział tego dnia z Kamilem?

ok, ale dopiszę później :)

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.