Poematowa zabawa  zobacz opis świata »

Dopis 391:wylewam gorzkie łzy kapiące na...

« poprzedni dopis
 

Perfekcyjna 59

Od: 04.02.2009,aktywny: dawno temu

Tekstów: 13,

Dopisów: 328,


wylewam gorzkie łzy

kapiące na półmisek

jak mógł?

pierwsza randka

romantyczna kolacja

ja mu wyznaję

,Kocham Cię'

słowa, które

ćwiczyłam od lat

Ty gładzisz mnie

po policzku,

a wychodząc dodajesz:

,Nawiasem mówiąc,

jesteś brzydka'

podchodzę do lustra

i jednym ruchem dłoni

roztrzaskuję siebie***pokój pełen luster
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 7

dla mnie to nie brzmi za bardzo jak wiersz... tym bardziej, że napiasałaś go w chwilę. To jakieś krótkie opowiadanko, w którym w pewnych miejscach zrobiono Entery i opuszczono interpunkcję. Denerwuje mnie to, bo mnóstwo osób dopisuje się w ten sposób, a chodzi o POEZJĘ. Pudelko tez sie powoli wnerwia (autorka opowiadania).


Wiem, właśnie mówiłam, że ja piszę prozę w wersach...Ale jak można napisać poezję do takiego hasła? xD


Ja uważam, że nie jest zły. A wiecie, co jest najlepsze? Że poezja, to na szczęście osobiste odczucia... i to, że komyś się nie podoba nie znaczy, że inni muszą kasować/zmieniać dopis.


Ks_hp mówisz, że pudełko to denerwuje? Przejrzyj najpierw tak wiele jej wierszy jak ja, a zorientujesz się, że niektóre są w tym stylu i również są doceniane.


    A co do wierszy - większość ludzi, których znam i którzy piszą, piszą w przypływie chwili.


Nie wiem jak dla innych, ale dla mnie wiersz to emocja. Spisana, ułożona albo i nie. W każdym razie emocja. Przekazać ją trzeba natychmiast, zanim się rozproszy.


Ale oczywiście - to tylko moje prywatne odczucie :) Uważam jednak perf, że nie jest źle ;p


 


Uaaa, dzięki ! ;D


Ps. oczywiście w poezji również są zasady, co by ktoś mnie potem za słówka nie łapał, ale takowe oceniać specjalistom... my, którzy uwielbiamy poezję skupiamy się po prostu raczej na uczuciach i przekazie - w większości.


Wolałabym, żeby inni się za mnie nie wypowiadali (to do ciebie - ks_bp) to raz, bo ja potrafię sama mówić. Mnie bardziej chodziło, nie że wiersz powstaje w ciągu minuty, ale o to, że hasło jest traktowane dosłownie, bez polotu i oryginalności. Tyle z mojej strony. :]


Przepraszam Pudlo, rzeczywiście, nie powinienem wypowiadac sie za Ciebie. Ale i tak napisałem to, co naprawdę o tym sądzę. I wcale nie kazałem nikomu kasowac swoich wpisow. Co nie znaczy, że nie zgadzam się ze zdaniem oony. Jednym wiersz sie spodoba, innym nie.


Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.