Z Jane Austen na dobre i złe

VeraDeDiamant 14

Od: 18.06.2007,aktywny: dawno temu

Tekstów: 8,

Dopisów: 95,


Opis świata:

Warszawa, czasy obecne.

Trzy współlokatorki – zwyczajne studentki zajmujące niewielkie mieszkanie na szóstym piętrze bloku na Mokotowie: Aleksandra Grzegorczyk, Zuzanna Iwańska i Izabela Romańska. Pierwsza właśnie zrobiła licencjat z informatyki, druga – z dietetyki, a trzecia – z historii. Wszystkie łączą korzenie, umiejętności kulinarne, ogromna miłość do twórczości Jane Austen, ogórków kiszonych oraz czekolady.

W dniu obrony pracy licencjackiej ostatniej z nich kupują wspólnie kupon Totolotka. Okazuje się, że… zdobyły główną wygraną!

Akcja opowiadania zaczyna się w momencie, gdy okazuje się, że szczęśliwy kupon zaginął razem z torebką jednej z nich, kiedy świętowały wygraną w jednym z klubów…

To historia – jak się okazuje – wcale nie taka realistyczna, jakby się mogło wydawać. Mile widziane scenki humorystyczne, retrospekcje, zagadki kryminalne, przenosiny w miejscu i czasie, fantastyczne postaci i najnowocześniejsze wynalazki, nawet absurdy. Duża doza romansu, ale bez przesady. Ważne: powinny się pojawić wydarzenia podobne do tych, które pojawiają się w powieściach Jane Austen. Wszystko ma się zakończyć Happy Endem – to oznacza, że bohaterki mają przeżyć;DOpisy bohaterek:

Aleksandra (Ola) G. – średniego wzrostu, szczupła, o czarnych, krótkich włosach często skręcanych w grube loki. Typ mola książkowego, a raczej – komputerowego. Nosi okulary korekcyjne z dużym filtrem, bez nich jest ślepa jak nietoperz. Ulubiony strój – wszystko, co jeansowe. Jako jedyna z nich trzech ma stałego chłopaka, z którym jest od drugiej klasy liceum. Flegmatyk, trudno jest jej postawić na swoim w starciach z przyjaciółkami.

Zuzanna (Zuza) I. – niska, filigranowa, ale jej sylwetka to tylko pozór – wysportowana, o długich naturalnych blond lokach i aparacie na zębach. Ma „lekkiego” bzika na punkcie zdrowej zdrowego trybu życia, ale to nie oznacza, że po nocach nie zagląda do lodówki w poszukiwaniu przegryzki. Choleryk – szybko wybucha, ale równie prędko uspokaja się.

Izabela (Iza) R. – wysoka, pulchna, o prostych, długich brązowych włosach. Wie tyle o dawnych czasach, o tamtejszej historii, kulturze i obyczajach, że często zapomina o prawdziwym świecie i zapomina, że jej życie nie przypomina ani trochę heroin, dam dworu albo bohaterek powieści Jane Austen. Melancholik - ciężko pracująca, artystyczna dusza.

Dopisy:

1. Tej ciepłej , bezgwiezdnej ,...  16.03.2010 czytaj»
2. Zbiegły pędem po schodach...  13.04.2010 czytaj»
3. Przeszły ją zimne dreszcze . Wcale...  18.07.2010 czytaj»