Pomocne dłonie  zobacz opis świata »

Dopis 14:Z sufitu zwisały sznury…a...

« poprzedni dopis
 
Z sufitu zwisały sznury…a właściwie były przywiązane. Do lampy, do karniszy, do wystających drążków przymocowanych do górnej części szafek. Sznury tworzyły linie, jak te od bielizny. Tylko na nich nie było żadnej części ludzkiego ubioru… Oczom Łukasza ukazały się zdjęcia. Trzymały się dzięki klamerkom. Na każdej z fotografii było martwe dziecko. Niemowlęta, przedszkolaki, czasem trochę starsze. Mężczyzna nie wiedział, co o tym myśleć. Bał się. Lęk wypełniał jego umysł. Mimo to szedł dalej za swą nową znajomą.

Na twarzy Anny pojawił się uśmiech. Ledwo dostrzegalny. Figlarny i jakby odrobinę kpiący. „Ciekawe co on sobie pomyślał. Pewnie teraz jest prawie przekonany, że spełnię jego prośbę… gdyby wiedział, dlaczego otaczam się takimi „dekoracjami” pewnie nie poprosiłby mnie o to. „

Dziewczyna wskazała Łukaszowi krzesło. Usiadł. Spoczął na nim bijąc się z myślami. „Zapytać? Może nie? Przecież przyszedł tu w określonym celu. Lepiej nie… Będę milczał".

Wśród zupełnej, jak dotąd ciszy, rozbrzmiał głos rudowłosej.

- Chcesz kawę czy herbatę?

- Herbatę.

Tak, znów herbata. Tak jak poprzednio. Za każdym razem prosi o właśnie ten napój.

- Słodzisz?

- Nie, dziękuję.

Woda zawrzała. Anna zalała dwa kubki. Miały na sobie napisy: „8 powodów dla których warto żyć". Dziewczyna zaniosła napary na stół. Usiadła, a następnie wyjęła z torebki okulary. Założyła je. Pochyliła się nad kubkiem… Nastała cisza. Anna nagle ocknęła się z zamyślenia i spojrzała na swego gościa. Wzrok miała nieprzytomny, jakby obudziła się z długiego snu.

- Mówisz więc, że chciałbyś abym Cię zabiła,…jeżeli tak powiedz mi - dlaczego?

 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 2

*O lampę, o karnisze, o wystające drążki przymocowane do górnej części szafek. - Do lampy, do karniszy, do wystających drążków, przymocowanych do górnej części szafek.

*ubioru...[ ]Oczom

*prośbę...[ ]gdyby

*o to[".]

*prz[y]szedł tu

*nie...[ ]Będ[ę] milczał[".] - to przemyślenie bohatera, on myśli o sobie

*-[ ]Chcesz

*-[ ]Herbatę. ["Tak, znów herbata. Tak jak poprzednio. Za każdym razem prosi o właśnie ten napój.”] - niech to będzie komentarz narratora, albo napisz to w pierwszej osobie; najpierw cudzysłów, potem kropka

*-[ ]Nie

*Anna zalała dwa [kubki]. [Kubki] miały - powtórzenie

*na sobie napisy[:] „8 powodów[,] dla[/,] których warto żyć[/.]”[.]

*Mówisz[/,] więc[,] że

*zabiła[/,]...[ ]jeżeli tak[,] powiedz mi[ ]-[/,] dlaczego?

Pamiętaj o spacjach przed i po myślnikach. W zakończeniu proponuję napisać jednak bardziej złożone zdania, bo w tej formie brzmi to nieciekawie.Legenda do oznaczeń błędów:

[/.] - nie powinno być tej kropki (i każdego innego znaku, który pojawi się w takim nawiasie po / )

[.] - brakuje kropki (lub innego znaku podanego w nawiasie)

[ ] - brakuje spacji


Plusiki za fotki poprzyczepiane klamerkami. Bardzo mi się podoba :)

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.