Razem z falami.  zobacz opis świata »

Dopis 4: Za co to ? zapytał Adrian opierając...

« poprzedni dopis
 

Pudelko 438

Od: 12.01.2008,aktywny: dawno temu

Tekstów: 32,

Dopisów: 1265,


- Za co to ? - zapytał Adrian opierając się na łokciu i plując piaskiem. Na przeciwko niego w odległości piętnastu i pół centymetra leżał nauczyciel patrzący chłopakowi w oczy.

- Wezwała mnie pani dyrektor i zapytała się mnie, bardzo miło i radośnie, że skoro mogą mi robić loda uczniowie, to czy ktoś z grona też może. I znacząco pogłaskała mnie po ręce... - Wiktor westchnął cicho. A Adrian? Adrian zaczął się śmiać i tarzać po piasku. Po chwili wstał i spojrzał na leżącego nauczyciela.

- Ty to naprawdę masz niezłego schiza - i zaczął biegnąć w kierunku domu. Wiktor usiadł na piasku i zaczął się otrzepywać z niego. Po chwili przyszło mu coś do głosy, coś co może zmusi Adriana na współpracy.***

Dwa dni później Adrian siedział na francuskim pociągając nosem i głośno smarkając. Zadzwonił dzwonek, a Wiktor pojawił się natychmiast.

- Zorganizuję konkurs - zaczął bez powitania - należy napisać pracę na wybrany temat, po francusku oczywiście. Powiedzmy, że na cztery kartki...

- A co za to będziemy mieć? - zapytał Adrian między jednym kaszlnięciem a smarkaniem w białą chustkę.

- Jak byś mi nie przerywał to byś się dowiedział. - Wiktor zacisnął usta i patrzył na Adriana bez słowa. Minęła minuta, dwie. Cisza szumiała po klasie.

- Co zawiesiłeś się? - zapytał gburowato Adrian.

- Czekam na przeprosiny, nie dowiecie się jaka jest nagroda - nauczyciel skrzyżował ręce na piersiach. Po chwili ciszy Adrian coś mruknął.

- Proszę?

- Prze-pr-a-sza-m - wydukał cicho.

- Nagrodą jest wyjazd na koncert Comy, mam bilety - Wiktor pokazał dwa, równe i proste bilety. Po klasie przeszedł szmer. Nawet Adrian się zainteresował. 'Jeden zero, mój kolego' - pomyślał Wiktor.

- Kto takiego szajstwa słucha? - 'No to jeden jeden' - skwitował swoje myśli nauczyciel i przeszedł do lekcji.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 0

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.