W piekle mamy przepełnienie  zobacz opis świata »

Dopis 28: Zaczęła się poteżna burza...

« poprzedni dopis
 

Pudelko 438

Od: 12.01.2008,aktywny: dawno temu

Tekstów: 32,

Dopisów: 1265,


***

Zaczęła się poteżna burza. Czarne chmury niemalże dotykały dachów, błyskawice szalały dookoła, krople były wielkości piłeczki do ping-ponga. Ostatni ludzie przebierając żwawo nogami biegli, aby znaleźć schronienie, w barach przybyło gości, ulice zostały puste.

- Chodź - warknął po raz setny Michał. Syzyf leżał na środku parku i ze wszystkich sił usiłował podnieść kamień, rzucał się na niego, głaskał go, prosił, mówił i przytulał. Michał wzruszył ramionami i odszedł kawałek.

- Ło! Jaka laska weszła do baru! - krzyknął na widok wyimaginowanego człowieka. Byle ten Syzyf się odczepił od kamienia.

- Na-bie-ra-sz mnie! - krzyknął mężczyzna przekrzykując coraz to silniejszy wiatr. Liście i krople leciały mu do oczu, ale przecież kamień, przecież on musiał...

- Nie nabieram, ale tyłeczek to miała większy niż ten głaz - mruknął Michał.

- Większy? No to idziemy, lubię wielkie tyłki, lubię... - Syzyf zerwał się nagle i przebijając się przez nawałnicę ruszył do budynku z napisem "Bar".***

- Ja chcę do nieba. - Przed bramą stała stara baba, gruba z potężnym siwym warkoczem i wałkiem do ciasta w jednym ręku.

- Tak, ale ... - anioł chciał po raz kolejny powtórzyć formułkę, że trzeba do kolejki, że tak nie można. Kobieta mu przerwała.

- Przez całe życie jakieś ale! Ten mój stary, to same ale miał, ale że on nie chce, że nie ma pracy, że za dużo gadam! Ale ja się nie dam zbyć - wzburzona kobieta zaczęła wymachiwać wałkiem nad swoją głową. - Ja tak się nie dam traktować, ja z twoim przełożonym chcę gadać, tak to nie będzie! - zazgrzędziła kobieta.

- Dobrze, dobrze, a dlaczego pani jest tutaj? - zapytał anioł spokojnie. Kobieta się wzburzyła.

- Myślisz, że jak jestem stara to mam sklerozę? Ja chcę do nieba, bo w piekle to mój stary siedzi i jeszcze będzie mi gitarę zawracać... - kobieta wzięła się pod boki i groźnie spojrzała na anioła.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 0

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.