Stowarzyszenie Ofiar Losu  zobacz opis świata »

Dopis 6: Zaczęła się właśnie ostatnia ,...

« poprzedni dopis
 

Cassie 64

Od: 11.01.2007,aktywny: dawno temu

Tekstów: 3,

Dopisów: 181,


***

Zaczęła się właśnie ostatnia, siódma lekcja. Natalia wbiegła do klasy chwilę po dzwonku. Nauczycielka od matematyki, pani Kowalska, spytała, unosząc brwi:

- Storczykówna, dlaczego się spóźniłaś?

- Z powodów osobistych - odparła dziewczyna z pogodnym uśmiechem.

Kobieta pokiwała głową z lekką dezaprobatą i nie wspisała uczennicy spóźnienia. Po klasie przebiegł szmer entuzjazmu. Natalia usiadła obok Magdy, wyjęła zeszyt i zaczęła opowiadać koleżance o Adamie, który był synem jej ojczyma i jej chłopakiem. Chodził do trzeciej "b" i znał najlepsze kawały i psoty. Podobnie jak ona i jej kumple lubił dokuczać innym.

- Jak brzmi twierdzenie Pitagorasa ?- spytała obojętnie Kowalska.

Natalia przerwała rozmowę z Magdą i rozejrzała się po klasie. Nikt się nie zgłosił, za wyjątkiem tej kujonki Agnieszki. Jak zwykle.

- Słucham, Żołda.

- W trójkącie prostokątnym suma kwadratów długości przyprostokątnych jest równa kwadratowi długości przeciwprostokątnej tego trójkąta - wydukała niepewnym głosem.

Klasa wybuchła śmiechem, a po policzkach Agi spłynęły łzy. Natalia spojrzała na nią z zażenowaniem.

- Nie rycz, idiotko - szepnęła do płaczącej dziewczyny.

- Piątka - powiedziała w tym samym czasie nauczycielka i Agnieszka z ulgą usiadła na krześle.

Natalia w tym momencie przestała zwracać uwagę na "głupią kujonkę" i utkwiła rozmarzony wzrok w oknie. Czekała z utęsknieniem na dzwonek. Niestety na dzisiejszej matematyce minuty trwały wieczność. Nudziła się niemiłosiernie, podobnie jak większość klasy drugiej "c". Magda esemesowała z Julką z drugiej "a," Kuba i Krzysiek grali w kółko i krzyżyk, Mira jadła kanapkę, a Aga... pisała notatki w swoim brulionie. Nauczycielka tymczasem piła kawę i czytała kolorowe pisemko. Znudzona doszczętnie Natalia spakowała torbę i zaczęła odliczać czas do dzwonka... W końcu się doczekała. Uczniowie wybiegli z klasy, popychając Agę. Natalia skierowała swe kroki do szatni, gdzie czekał już na nią Adam z młodszą siostrą.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 8

Natalia Storczyk- uczennica II c, koleżanka z klasy Agi. Jest osobą pogodną i zawsze uśmiechniętą, przez co zjednała sobie przychylność nauczycieli i kolegów z klasy. Jest przy tym wysportowana, od pierwszej klasy podstawówki ćwiczy judo i gimnastykę artystyczną. Z początku, tak jak wszyscy nie przepada na Agnieszką, ale pod wpływem pewnych wydarzeń zaczyna bronić jej przed agresją kolegów z klasy. Jej rodzice się rozwiedli i obecnie mieszka z mamą, ojczymem i jego dziećmi w bogatszej dzielnicy miasta.
Adam Lisowski- chłopak Natalii, chodzi do klasy III b. Jest osobą o dużym poczuciu humoru, silnej osobowości, dobrej kondycji i niezużytej energii, która przeradza się często w zachowania agresywne. Jest postrachem Ofiar. Stara się chronić swoją młodszą siostrę przed szkolnymi łozbuzami.


Laura Lisowska- zdolna i inteligentna dziewczyna. Po śmierci mamy uciekła w naukę i uczy się najlepiej w całej II b. W przeciwieństwie do Agnieszki Żołdy jest jednak osobą zaangażowaną z życie szkoły (jest przewodniczącą w swojej klasie). Nie została Ofiarą, ponieważ brat i przyjaciółka jej bronią i pochodzi z bogatej rodziny. Ma z tego powodu poczucie winy. Poza tym podoba jej się Michał z II d. Niestety boi się, że zagadując do "Hołoty" zostanie wysmiana nawet przez własnego brata.

Magda Mikołajczyk- koleżanka Natalii z klasy. Zwyczajna dziewczyna, charakteryzująca się brakiem własnego zdania. Robi to, co robią inni.

Przeczytałam i pewnie niedługo coś dopiszę. Tylko...

Nie za dużo tych postaci? Zaczynam się już gubić, kto jest kto. Rozumiem z pięć osób, sześć... Ale może opisać je jakoś dłużej? Głębiej? Bo jak na razie o większości jest tylko jedna część.

Pozdrawiam

Hmm, to ja może skomentuję:

- podoba mi się pomysł z Natalią i jej pokrewieńcami, ale nie przesadzaj z jej rolą w życiu Ofiar! Ofiary same muszą "dojść ze sobą do ładu" - w rzeczywistości przecież nikt by im nie pomógł.


Momencik - Laura Lisowska, II b? Jeśli II b, to ona nie zna Agi Żołdy, lecz inną Ofiarę. Musimy ustalić, jak z tymi klasami poczynić...

Może Gosia lub Karina będą w jej klasie? Pzdr.

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.