Opowieści sprzed telewizora.  zobacz opis świata »

Dopis 4:Zapragnął się do niej zbliżyć . Do...

« poprzedni dopis
 

Love 83

Od: 14.02.2010,aktywny: dawno temu

Tekstów: 23,

Dopisów: 213,


Zapragnął się do niej zbliżyć. Do dziewczyny wykonującej taniec brzucha. Podszedł do telewizora i jak zaczarowany wchłaniał coraz mocniej nieuchwytny blask. Dziewczyna miała na sobie fioletową suknię, przymknąwszy powieki rozkoszował się jej bliskością, po czym uruchomił pilota i obraz zgasł. Wrócił i usiadł w fotelu. Od jakiegoś czasu pozostawał bezrobotny, aczkolwiek z prawem do zasiłku, dzięki czemu z łatwością wpadał w popołudniową drzemkę.
Śnił mu się gęsty las. Droga prowadziła wśród drzew, pomiędzy którymi coraz częściej jaśniało, a kiedy ujrzał grzyba ucieszył się jak dziecko. Wokół grzyba unosił się tuman kurzu. Swoje obejście zamiatał liściem schludny jak rosa Krasnoludek.
Ocknął się słysząc głosy wyrażające niezadowolenie oraz charakterystyczne fukanie. Fukanie stawało się coraz głośniejsze. Plac przed blokiem wypełniał się mrowiem ludzi. Czegoś chcieli. Wkrótce ujrzał więcej fukaczy. Zrobiło się tłoczno, znalazła się nawet grupa pielgrzymów z megafonami, która zawróciła z trasy. Powiewały flagi. Ktoś wspiął się na balkon i ze skupionym wyrazem twarzy podał mikrofon. Głos popłynął przez gigantyczne głośniki. Wszyscy chcieli wiedzieć, jak to się stało, że człowiek wylądował przed telewizorem.
- Nie wiem - powiedział i ukłonił się w pas. Położył mikrofon na parapecie i wszedł do szafy.
W szafie spotkał pewnego Kubańczyka, który bujając się w fotelu stwierdził, że nie odejdzie z tego świata, póki nie zobaczy Ameryki na kolanach. Miał 125 lat i palił cygaro. W tle przewijały się krążowniki szos.
Duże auta mają to do siebie, że palą jak smoki.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 0

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.