Co u Ciebie? - Czyli zbiorowy pamiętnik  zobacz opis świata »

Dopis 733:Zgasiłem światło . Siedzę wsłuchując...

« poprzedni dopis
 

Keen_Student 190

Od: 05.03.2009,aktywny: dawno temu

Tekstów: 17,

Dopisów: 404,


Zgasiłem światło. Siedzę wsłuchując się w ciszę wiatru hulającego za oknem. Po prawej stronie kubek gorącej herbaty, po lewej na komputerze stoi kadzidełko. Ach, jakże nastrojowo i romantycznie. Gdybym tylko miał możliwość takiego trawienia czasu. Niestety mam jeszcze sporo nauki, a jutro szkoła i powrót do "najkochańszej z klas" lub "ciot" jak to pisała Żaneta G.

Jak ludzie mogą robić sobie takie świństwa? Co z tego, że dostają za swoje zachowanie naganę, kiedy wiele osób mogło i wciąż może przeglądać pechową podstronę na naszej-klasie (portalu, w którym część ludzi po prostu nie ma klasy). Słowa ludzkie bolą mnie często bardziej, niż ból fizyczny, spowodowany choćby moją chorobą. Tak łatwo jest trafić w moje serce i złamać je na kilka części. Zawsze dla każdego znajdzie się jakaś część. Tak łatwo mnie zabić, łatwo zmusić do wypicia lekarstwa, jakim byłaby dla niektórych w moim otoczeniu moja własna śmierć.

Bulwersujące? A i owszem, gdy człowiek (z zazdrości, z nudy, z braku miłości?) robi drugiemu takie rzeczy. Czasami zastanawiam się, jak przez to przejść, by nie doznać uszczerbku na zdrowiu i psychice. Ale się nie da.

W takim stresie zapominam słów, trzęsą mi się ręcę. Nerwica? Nie wiem.

Na szczęście jest pozytywny stres, który pozwala mi na pełną mobilizację w kryzysowych sytuacjach, ale jak zmusić się do reakcji, kiedy jestem osaczony?
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 3

Nigdy bym nie ujęła tak dobrze tego, co sama często czuję, a co tobie się udało. Dziękuję. Ja także często słowa i gesty odczuwam boleśniej od krzywdy fizycznej. A po tem mam wyrzuty, że nie potrafię się przed tym obronić. A nie da się. I nie da się wyrazić jak bardzo nienawidzę czuć się gorsza od innych.


Ty wiesz co ja o tym myślę... ;(

I Kala ma rację - Tobie się udało świetnie ująć te wszystkie myśli, zwłaszcza, że jak piszesz, brak Ci słów. Tak bardzo Ci współczuję, ale uwierz mi, też nie mam lepiej... Niestety - Life is brutal.

"Tak łatwo jest trafić w moje serce i złamać je na kilka części."  To chyba będzie mój ulubiony cytat ;) Wyrażając siebie, wyraziłeś MNIE ;D


Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.