Krótka historia  zobacz opis świata »

Dopis 15:ZŁOTOUSTY KŁAMCA Złotousty Kłamca od...

« poprzedni dopis
 

Daguniek 5

Od: 28.08.2009,aktywny: dawno temu

Tekstów: 0,

Dopisów: 18,


ZŁOTOUSTY KŁAMCAZłotousty Kłamca od kiedy mówić się nauczył, łże jak z nut. Złotousty Kłamca mieszka w królestwie Szafer. Nie chcą ludzie o drogę pytać Złotoustego Kłamcy. Nie chcą ze Złotoustym Kłamcą na kawę wychodzić. Nie chcą, żeby audycję w lokalnym radio Złotousty Kłamca prowadził. Nie chcą, żeby cenę w sklepiku przydrożnym Złotousty Kłamca im podawał.Złotousty Kłamca żyje wciąż sam, bo nikt nie chce mieć przy sobie nieprawdomównego. Sam chodzi do kina, zawsze mówiąc o najlepszym filmie, że mu się nie podoba. Sam listy posyła do króla z raportem jakie dobre zbiory ma w tym roku. Sam karmi swoje konie, klepiąc je po zadach i nucąc, jaki jest szczęśliwy.*

Mija czterdziesty czwarty rok życia Złotoustego Kłamcy, kiedy spotyka Brzydką Klementynę.Z Brzydką Klementyną nikt nie chce się zadawać. Brzydka Klementyna samym pojawianiem się gdziekolwiek burzy całą atmosferę i widok na cudne królestwo psuje. A odraza ludzi powoduje, że Brzydka Klementyna jest sfrustrowana i niemiła.Brzydka Klementyna przy pierwszym spotkaniu pyta Złotoustego Kłamcę, czy jest ładna. Złotousty Kłamca odpowiada: "tak". Wtedy właśnie zostaje nazwany przez nią Złotoustym Kłamcą. Obściskom nie ma końca.

Po tygodniu Złotousty Kłamca bierze z Klementyną ślub. Przed królem i przed ołtarzem, zapytany, czy chce poślubić Klementynę, odpowiada: "tak".I tak żyją sobie, jak to mówi Złotousty "długo i szczęśliwie"...
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 7

Skarpetka nie do pary - tytuł nowy :)

Skojarzyło mi się z ta bajką o dwóch braciach z których jeden zawsze mówił prawdę, a drugi zawsze kłamał. Przez powtórzenia trochę dziwnie się czyta, ale to dobry pomysł, podkreśla karykaturalność postaci. Fajnie można było by to rozbudować na dłuższe opowiadanie. Duże pole do popisu.

Zgadzam się, aczkolwiek próbowałam możliwie krótko z racji tego, że to KRÓTKIE HISTORIE :) ale kto wie, może ktoś pociągnie wątek w innym opowiadaniu :)

:D Bardzo ciekawa i oryginalna historia, jakich mało. Brawa.

Bardzo fajne i świetnie się czytało! Więcej takich poproszę:D


Miło mi, dzięki :)


* Kłamca[,]od kiedy

* raportem[,] jakie

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.