Co u Ciebie? - Czyli zbiorowy pamiętnik  zobacz opis świata »

Dopis 557:Znów nie mogę zasnąć . Siedzę w...

« poprzedni dopis
 

Stokrotka 52

Od: 11.06.2008,aktywny: dawno temu

Tekstów: 6,

Dopisów: 386,


Znów nie mogę zasnąć. Siedzę w pokoiku na poddaszu, w łóżku. Obok mnie pochrapuje cicho mój kuzyn, obejmuje mnie dłonią w pasie. Na kolanach mam laptopa i piszę... To mnie niejako wyzwala od myślenia o rzeczywistości. Konrad zasnął niemal od razu, jak wróciliśmy od rodziców Pauli. Długa była to rozmowa. Jej mama wygląda, jakby miesiąc nie jadła. Ojciec udaje, że się trzyma. Ale jak mają wyglądać, skoro stracili córkę?

Paula zostawiła dla mnie list. Czytałam go ze łzami w oczach, zdając sobie powoli sprawę, że więcej jej nie zobaczę. Teraz też łzy płyną po moich policzkach, literki mi się rozmazują.

Jest mi zimno, bo zostawiłam otwarte okno. Na dworze słychać ciche śpiewy ptaków, mimo iż jest noc. To tak spokojne i stonowane dźwięki, że człowiek wsłuchuje się w nie i przestaje myśleć. Nocne odgłosy przerywa mi co chwila chrapanie Konrada. Patrzę na niego dłuższą chwilę i zdaję sobie sprawę, że gdyby ktoś na nas spojrzał, a nie znał, pomyślałby, iż jesteśmy parą. Kuzyn jest dla mnie tak bliski, że bardzo często się przytulamy, rozmawiamy. Ale bez jakichkolwiek podtekstów. Jest dla mnie jak ukochany starszy brat. On jeden tak naprawdę wie, co czuję...

Byliśmy na grobie Pauli. Uśmiechnięte zdjęcie na grobie, oprawione w ramkę. Dziesiątki bukietów kwiatów, zapalone znicze. Długo siedziałam przd jej grobem i mówiłam, jak bardzo za nią tęsknię. Było upalnie, ale gdy poczułam lekki powiew wiatru na skórze wydawało mi się, że Paula mnie naprawdę słyszy.

Powoli zaczynam rozumieć, że tak musiało być. Była chora, nic nie pomagało. Żadne leki, chemioterapia... Ale to boli - stracić najlepszą przyjaciółkę. Siostrę. Ukochaną duszyczkę. Była zawsze taka radosna...Tak samo Przemek. Jego śmierć mną wstrząsnęła. Wiele osób z klasy do mnie pisało dzisiaj na GG. Pogrzeb we wtorek. Cała szkoła idzie...Czemu tak młodzi ludzie umierają? :(Kiedy na mnie kolej?___

Idę spać. Nie chcę płakać. Konrad się przebudził i mnie przytulił. Powinnam się wyspać. Ale nie chcę śnić...
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 0

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.