Nasturcja  zobacz opis świata »

Dopis 1:Znowu się...

 

matthaeus 82

Od: bardzo dawna,aktywny: dawno temu

Tekstów: 6,

Dopisów: 68,


-Znowu się zakochała! - zawyrokowała babka Hortensja - I pewnie znowu zapomniała o świecie, ciągle o kochanku nowym myśląc. Jak ja nienawidzę tych wszystkich dziwactw młodzieńczych. Kiedy sama je przechodziłam, matka wyrzucała mnie z domu co i rusz. Czasami z tego wszystkiego zapominałam gdzie mieszkam. A ona? Ona ma wszystko, a i tak dupy się nie chce ruszyć, żeby starej babce pomóc w zbieraniu chrustu na palenisko!

To ostatnie zdanie wykrzyczała tak głośno, że zupełnie zaschło jej w gardle i zaczął ją dusić suchy, starczy kaszel.

-Stoję obok babciu. Czy Ty kiedyś nauczysz się mówić do mnie, a nie o mnie, choćby wtedy kiedy jesteśmy same w pokoju? A jeśli chodzi o ten Twój chrust, to mówiłam przecież, że przyniosę go razem z Bratkiem, jak tylko skończy zajęcia w Bractwie. To nie ja bujam w obłokach, tylko Ty robisz się zupełnie zdemenciała.

Babka machnęła tylko ręką i podreptała, swymi krótkimi nóżkami, w stronę kuchni.***Piękniejszej wiosny Nasturcja nie mogła sobie wymarzyć. Drzewa zieleniły się najbardziej jak tylko mogły, morze było spokojne i ciepłe, a słońce, które ogrzewało wodę, nie chowało się za chmurami ani na chwilę. Dziewczynie przychodziły z tego powodu do głowy dziwne myśli. Skoro bowiem wszystko jest tak piękne, musi to być ostatnia jej wiosna. A przynajmniej ostatnia jaką spędzi tu, w rodzinnych stronach. Nie wiedziała skąd biorą się te przeczucia, lecz były na tyle silne, że w krótkim czasie przemieniły się w pewność i Nasturcja wyczekiwała zdarzeń i wypadków, które całkowicie zmienią jej życie. To o nich rozmyślała szukając odpowiednio suchych gałęzi w gęstwinie lasu. To one zaprzątały jej głowę kiedy, trzymając Bratka za rękę, wracała do domu. I wieczorem, zasypiając, właśnie te podejrzenia musiała odpędzać, by choć przez chwilę odpocząć. Żeby chociaż na moment zapaść w spokojne odrętwienie snu.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 5

* nó[ż]kami

Za cudny, robiący wrażenie opis świata, intrygujący pomysł opowiadania i ciekawy początek.


Poprawione :) Mam nadzieję, że nie ma więcej błędów magdalenika.


 


Bardzo dziękuję za pozytywny komentarz Aletheia :)


 


 


Bardzi ciekawy opis świata i w ogóle początek.


Bardzo dziękuję i cieszę się niezmiernie, że się spodobał :)


Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.